banner poza

 

Comisiile de specialitate

1. Comisia pentru programe de dezvoltare economico - sociala, buget - finante, administrarea domeniului public si privat al orasului, servicii, comert si agricultura:

Presedinte TANASE PETRICA 
Secretar COTOC FLORENTIN   
Membri SARAGEA CATALIN l
PREDA VIOREL-LAURENTIU l
BASESCU MARIUS 

2. Comisia pentru amenajarea teritoriului si urbanism, efectuarea lucrarilor publice, protectia mediului inconjurator, conservarea monumentelor istorice si de arhitectura:

Presedinte PREDA CONSTANTIN-MADALIN 
Secretar POPA ALEXANDRU 
Membri

TANASE PETRICA 
NASTASE IORDAN

TOMA IONEL-VIOREL 

3. Comisia pentru invatamant, sanatate, cultura, protectie sociala, sport si agrement:

Presedinte ROIBU VASILE 
Secretar DAVID MIHAELA 
Membri BUZOIANU IULIANA-ELENA 
BUICA MARIAN 
STUPARU VERONICA 

4. Comisia pentru administratie publica locala, juridica, apararea ordinii publice, respectarea drepturilor si libertatilor cetatenilor:

Presedinte PREDA VIOREL-LAURENTIU 
Secretar BONEA ALEXANDRU 
Membru

ROIBU VASILE 

URSACHE ILIUTA-ADRIAN 

CERNEA  ELENA  

Membrii Consiliului Local

           
 
Nume, prenume Data nasterii Studii Profesia de baza Nationalitate Formatiune politica
BASESCU MARIUS 17.05.1985 superioare inginer electrician romana PSD
BONEA ALEXANDRU 08.04.1982 superioare inginer piscicol romana PSD
BUICA MARIAN 25.07.1981 superioare profesor romana PSD
BUZOIANU IULIANA-ELENA 28.07.1959 superioare medic romana PNL
CERNEA ELENA 06.02.1952 medii operator foto romana PNL
COTOC FLORENTIN 16.04.1984 medii silvicultor romana PNL
DAVID MIHAELA 14.04.1969 superioare jurist romana PSD
NASTASE IORDAN 24.06.1970 medii asistent veterinar romana PSD
POPA ALEXANDRU 10.08.1993 superioare inginer electrician romana PNL
PREDA CONSTANTIN-MADALIN 28.01.1982 superioare inginer silvic romana PNL
PREDA VIOREL-LAURENTIU 19.02.1977 superioare economist romana PNL
ROIBU VASILE 23.12.1977 superioare profesor sport romana PNL
SARAGEA CATALIN 26.12.1980 superioare economist romana PSD
STUPARU VERONICA 01.10.1994 superioare medic stomatolog romana PNL
TANASE PETRICA 23.08.1976 superioare inginer silvic romana PNL
TOMA IONEL-VIOREL 30.03.1963 medii lucrator comercial romana PSD
URSACHE ILIUTA-ADRIAN 20.07.1979 medii depanator auto romana PSD